Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy doskonalą swoje kompetencje i stale pogłębiają wiedzę. To profesjonaliści, którzy czerpią radość z pomagania, szanują drugiego człowieka i historię jaką w sobie niesie.
Lekarz specjalizujący się w psychiatrii osób dorosłych. Ukończył Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na co dzień pracuje z pacjentami w Oddziale Psychiatrii Ogólnej, pomagając chorym zmagającym się m.in. z zaburzeniami: nastroju, lękowymi, psychosomatycznymi, osobowości. Udziela wsparcia osobom cierpiącym na schizofrenię oraz chorobę afektywną dwubiegunową.
W pracy z pacjentami zwraca szczególną uwagę na partnerską relację między lekarzem a pacjentem.
Do Pana Doktora możesz zgłosić się w przypadku:
Absolwentka psychologii na SWPS w Katowicach oraz pedagogiki WSPTWP w Warszawie. W trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej w subspecjalizacji neuropsychologia. Certyfikowany specjalista terapii uzależnień KBdsPN, psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychodramatysta Instytutu Psychodramy. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Realizator programu CANDIS - program terapii dla młodych osób uzależnionych. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych łącząc różne podejścia oraz terapię grupową szczególnie w podejściu psychodramatycznym. Zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną oraz pracą nad poprawą funkcji poznawczych u osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, po wypadkach z uszkodzeniem OUN, po operacjach mózgu.W swoim myśleniu o człowieku łączy wiedzę z zakresu psychologii, psychoterapii i neuropsychologii.
Jestem psychologiem. Studia ukończyłem w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku psychologia – specjalność: psychologia kliniczna i osobowości. Ukończyłem również studia podyplomowe: przygotowanie pedagogiczne do wykonywania zawodu nauczyciel-psycholog. Poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach stale doskonale swoją wiedzę i umiejętności. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w szkole podstawowej, a także w poradniach psychologicznych i prowadząc konsultacje indywidualne. Pracuję zarówno z osobami dorosłymi jak i dziećmi i młodzieżą. W pracy ważne jest dla mnie podążanie za potrzebami drugiej osoby i indywidualne podejście do każdego pacjenta.
Rafał Mysiura - Jestem psychologiem, absolwentem Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłem szkolenia m.in. z zakresu treningu umiejętności społecznych oraz wsparcia psychologicznego dla osób ze spektrum autyzmu a także ich rodzin. Jestem psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji w Katowickim Instytucie Psychoterapii.
Moje doświadczenie zdobywałem w placówkach takich jak: Środowiskowy Dom Samopomocy, Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji Neurologicznej. Podczas prowadzenia terapii koncentruję się przede wszystkim na zrozumieniu potrzeb, opierając się na empatycznym podejściu do pacjenta. Moim głównym celem podczas terapii jest poznanie istoty problemu oraz przepracowanie go z klientem. Każdego człowieka staram się traktować indywidualnie, aby dostosować odpowiednio metody terapeutyczne do danej sytuacji.
Patrycja Rzeźniczak-Kotłowska - jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończyłam Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w Krakowie, jak i studia podyplomowe z zakresu pomocy psychologicznej i interwencji systemowych w rodzinie na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie realizuję studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Katowicach z zakresu psychotraumatologii. Swoje doświadczenie zawodowe mogłam zdobywać i doskonalić podczas pracy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej (prowadzenie interwencji psychologicznych w zróżnicowanych kryzysach, udzielanie pomocy psychologicznej, prowadzenie terapii krótko- i długoterminowych klientów indywidualnych i par, prowadzenie grup wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie, tworzenie i realizowanie programów osłonowych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie), Klubie Abstynenta (prowadzenie grup socjoterapeutycznych dzieci i młodzieży) oraz szkole, przedszkolach i żłobkach. Moje zainteresowania zawodowe dotyczą wpływu kryzysów i traum na funkcjonowanie człowieka, możliwości radzenia sobie z nimi, jak i przeciwdziałaniu w ich przejście w stany transkryzysowe. W pracy z klientem pracuję w myśl zasady: "najważniejszym jest pomóc człowiekowi tak, by sam mógł sobie pomagać".
Sonia Młynarska- terapeuta środowiskowy, pedagog, logopeda, terapeuta ręki. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.W trakcie certyfikacji z Terapii Środowiskowej Dzieci i Młodzieży. Ukończyła I i II stopień szkolenia dla profesjonalistów „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” a także szkolenia z zakresu prowadzenia grup wsparcia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w długoletniej pracy z rodziną jako koordynator rodzinnej pieczy zastępczej. Koordynując okres przebywanie dzieci w rodzinach zastępczych od chwili ich umieszczenia do momentu jej opuszczenia lub uzyskania pełnoletności. Udzielając pomocy i wsparcia dziecku i rodzinie w sytuacjach kryzysu. Edukując w zakresie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych i emocjonalno-społecznych także podczas grupowych warsztatów. Ponadto zdobywała doświadczenie w pracy z małym dzieckiem w żłobkach i przedszkolach oraz z młodzieżą podczas staży w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu na Dziennym i Klinicznym Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego i Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Obszarem jej zainteresowań jest terapia schematów oraz podejście systemowe. W wolnym czasie ceni sobie możliwość obcowania z przyrodą i spędzania czasu poza miastem.
Nasza strona używa plików cookies. Czym są pliki cookies i dlaczego je stosujemy? Odpowiedż znajdziesz tutaj