Candis

Autostopowicz Program CANDIS to krótkoterminowa terapia oparta na filozofii Dialogu Motywującego. Spotkania z terapeutą dają Ci możliwość refleksji w jakim miejscu życia się znajdujesz. Program nie wymusza abstynencji, raczej zachęca, żeby abstynencja pojawiła się jako możliwa i ciekawa alternatywa. Rozmowy nie ograniczają się tylko do gadania o narkotykach, paleniu, braniu i konsekwencjach. Terapeuta zechce poznać Twoje życie, to co jest dla Ciebie ważne, jakie masz wartości, dokąd zmierzasz.Dziewczyna słuchająca muzykiRazem poszukacie Twoich mocnych stron, dowiesz się też jak je rozwijać, na jakie wymierne korzyści możesz je przekuć. Dowiesz się też jak swoje zasoby możesz wykorzystać do rozwiązywania swoich problemów. Chcemy usłyszeć o Twoich problemach i pomóc Ci znaleść rozwiązania. Wierzymy, że człowiek ma w sobie potencjał i siłę… Wystarczy tylko rozwinąć skrzydła. Wiemy, że droga do dorosłości nie jest prosta. Czasem trudno zrozumieć samego siebie, czasem trudno się odnaleźć w świecie dorosłych lub zaplanować swoją przyszłość. Rozumiemy to. Pamiętaj jednak, że możesz skorzystać z pomocnych narzędzi. Chcemy Ci je pokazać.

Z projektu w roku 2019 skorzystało łącznie 24 osoby. Na tę liczbę składają się zarówno młode osoby uzależnione, eksperymentujące, zażywające szkodliwie oraz ich rodzicie. Zrealizowaliśmy łącznie 110 sesji indywidualnych spotkań. Były one bardzo inspirujące. Ponad połowa z Was zdecydowała się na trwałą abstynencję. Wiemy też, że część z Wan nie zmienia tej decyzji. Odbyły się też 44 godziny grupy dla rodziców. Wiemy, że bez wsparcia rodziny nasza pomoc jest znacznie mniej skuteczna. Decyzja o włączeniu się do pomocy dziecku, które wpadło w tarapaty nie zawsze jest łatwa. Często wymaga zmiany przekonań, zmiany postrzegania siebie i swojego dziecka. W czasie trwania grupy właśnie o tym mogli porozmawiać rodzice: jak radzić sobie ze swoimi emocjami. Jak radzić sobie z emocjami dziecka? Jak zrozumieć adolescenta? Jak zaopiekować się swoim własnym wewnętrznym dzieckiem.

Dziewczyna na plaży W projekcie zorganizowaliśmy też 20 godzin dyżurów prawnika, który doradzał w kwestiach związanych z władzą rodzicielską, kwestią demoralizacji lub w sytuacji kiedy ktoś przez posiadanie kanabinoli wpadł w konflikt z prawem.

Projekt był finansowany przez Krajowe Biuro ds Przeciwdziałania Narkomanii.

Nasza strona używa plików cookies. Czym są pliki cookies i dlaczego je stosujemy? Odpowiedż znajdziesz tutaj