Pomoc on line

Od lat  prowadzimy pomoc psychologiczną, konsultacje, psychoterapię za pomocą komunikatorów internetowych. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, psychoterapia online jest skuteczna w takim samym stopniu jak psychoterapia prowadzona w formie tradycyjnej. W niektórych krajach, np. w Holandii, leczenie z wykorzystaniem internetu zostało uznane za standardową procedurę medyczną i terapeutyczną. I to nie tylko w prywatnej opiece zdrowotnej, ale i… w publicznej służbie zdrowia.

Oczywiście nadal uważamy, że nic nie zastąpi kontaktu „na żywo”, dlatego zachęcamy naszych pacjentów i klientów do tego, żeby w miarę możliwości pojawili się w gabinecie. Rozumiemy jednak, że dla wielu osób nie jest to w ogóle możliwe.

Kto korzysta z takiej formy pomocy?

•    Osoby na stałe lub czasowo przebywające za granicą. Pomoc w obcym języku może nie być skuteczna, bariera językowa może całkiem uniemożliwić udzielenie wsparcia. Często słyszymy również że koszty i odległości są czynnikami utrudniającymi skorzystanie z terapii na miejscu.

•    Osoby często podróżujące. Psychoterapia wymaga regularności. Jeśli ktoś z racji obowiązków zawodowych lub z pasji często podróżuje może regularnie korzystać z rozmów przez internet, wystarcz tylko nie zapomnieć o przeliczeniu różnicy czasowej.

•    Osoby, które z jakiegoś powodu nie opuszczają mieszkania lub jest to dla nich bardzo trudne. Takim powodem mogą być stany lękowe, fobie, niepełnosprawność lub inne okoliczności życiowe.

Ważne, żebyś w czasie rozmowy zadbał o komfort swojej pracy. Postaraj się znaleść czas i miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał lub słyszał rozmowy. Choć jest to wygodna forma pomocy bo możesz skorzystać z niej nie opuszczając swojego wygodnego domu to, żeby była skuteczna, jest regulowana zasadami, które omówisz z terapeutą w czasie pierwszych spotkań. 

Z jakiej formy pomocy możesz skorzystać?

•    psychoterapia

•    poradnictwo indywidualne, małżeńskie, rodzinne

•    coaching

 Co zrobić, żeby skorzystać z pomocy?

Skontaktuj się z nami mailowo przystan.dg@gmail.com lub na fb lub telefonicznie i powiedz, że chcesz umówić się na konsultację internetową. Podaj preferowane godziny pierwszego spotkania (według strefy czasowej obowiązującej w Polsce). Podaj również swój telefon i nick na skype.

Możesz także zapoznać się z biogramami naszych specjalistów i samodzielnie dokonać wyboru terapeuty. Wystarczy wówczas wysłać nam informację o tym, z kim chciałbyś pracować a postaramy się znaleźć najlepszy możliwy termin. Najszybciej jak to możliwe (od poniedziałku do piątku) otrzymasz propozycję terminów. Spośród zaproponowanych terminów wybierz ten, który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Najpóźniej dzień przed umówioną wizytą wyślij potwierdzenie zapłaty za spotkanie. W opisie wpisz datę spotkania W wyznaczonym czasie terapeuta skontaktuje się z Tobą.

Z naszej pomocy skorzystało już wiele osób z USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Japonii i innych części świata.

Wpłaty dokonaj na konto:

Fundacja „Przystań” 80 1020 2498 0000 8202 0598 6890 dla przelewów zagranicznych Kod BIC (Swift): BPKOPLPW.  IBAN jest numerem konta 

Nasza strona używa plików cookies. Czym są pliki cookies i dlaczego je stosujemy? Odpowiedż znajdziesz tutaj