KONSULTACJE DIETETYKA

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo pod kątem fizycznym i psychicznym. To z kolei jest uwarunkowane racjonalnym odżywianiem się. Podawanie dziecku zbilansowanych posiłków wydaję się bardzo proste. Jednak w momencie pojawienia się alergii, nietolerancji pokarmowej, braku ochoty na niektóre produkty spożywcze większość rodziców może mieć problem z dostarczeniem niezbędnych składników pokarmowych do diety dziecka. To w konsekwencji prowadzi do za niskiej lub nadmiernej masy ciała oraz problemów zdrowotnych.

Podczas pierwszego spotkania zostanie przeprowadzony wywiad żywieniowy (warto zabrać ze sobą aktualnie wyniki badań dziecka). Ponadto dietetyk zbada preferencje żywieniowe, poziom aktywności fizycznej, a dodatkowo dokona pomiaru masy ciała i poziomu tkanki tłuszczowej oraz nawodnienia organizmu u dziecka. Na podstawie tych pomiarów określi czy dziecko rozwija się prawidłowo (m.in. percentyle) i wskaże odpowiednie postępowanie dietetyczne z równoczesnym określeniem celu kolejnych spotkań. Te wszystkie informacje są niezbędne do ułożenia indywidualnego planu dietetycznego.

Zgłaszając się na pierwszą wizytę dobrze jest zabrać ze sobą posiadane opinie psychologiczne, pedagogiczne, orzeczenia, diagnozy, wynik testów i inne dokumenty, które mogą mieć znaczenie dla kuracji dietetycznej.

Sukces jest możliwy dzięki ścisłej współpracy: pacjent - dietetyk. Takie postępowanie gwarantuje najlepsze efekty kuracji.

Kuracja dietetyczna odbywa się z tym samym dietetykiem.