Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy doskonalą swoje kompetencje i stale pogłębiają wiedzę. To profesjonaliści, którzy czerpią radość z pomagania, szanują drugiego człowieka i historię jaką w sobie niesie.
Absolwentka psychologii na SWPS w Katowicach oraz pedagogiki WSPTWP w Warszawie. W trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej w subspecjalizacji neuropsychologia. Certyfikowany specjalista terapii uzależnień KBdsPN, psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychodramatysta Instytutu Psychodramy. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Realizator programu CANDIS - program terapii dla młodych osób uzależnionych. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych łącząc różne podejścia oraz terapię grupową szczególnie w podejściu psychodramatycznym. Zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną oraz pracą nad poprawą funkcji poznawczych u osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, po wypadkach z uszkodzeniem OUN, po operacjach mózgu.W swoim myśleniu o człowieku łączy wiedzę z zakresu psychologii, psychoterapii i neuropsychologii.
Absolwentka Pedagogiki w Katowicach. Ukończyła całościowe szkolenie podyplomowe w Krakowie, przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła Szkołę Trenerów Przedsiębiorczości Społecznej w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum w Katowicach.
Swoje doświadczenie zdobywała w takich miejscach jak:
Pracuje w nurcie psychodynamicznym z wykorzystaniem elementów podejścia systemowego. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży, oraz osób dorosłych, a także par zgodnie z wymogami Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje stałej superwizji u osób posiadających tytuł superwizora PTP oraz przestrzega Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Od kilkunastu lat pomaga innym w poszukiwaniach w drodze do zrozumienia siebie, swoich emocji, relacji z innymi. Pracowała w różnych miejscach związanych z udzielaniem wsparcia i pomocy dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Droga zawodowa znacząco wpłynęła na osobiste doświadczenia z udzielaniem profesjonalnej pomocy związanej w obszarze trudności nerwicowych, depresyjnych, psychosomatycznych, zaburzeń osobowości, pomocy osobom w kryzysie, doświadczających trudności w relacjach z osobami bliskimi oraz doświadczających utraty bliskich.
Prywatnie lubi tworzyć inspiracje dla innych, upiększać otoczenie oraz podróżować.
Dietetyk kliniczny, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wykładowca akademicki. Specjalizuje w się w poradnictwie żywieniowym i dietetycznym. Swoje doświadczenie zdobywa w trakcie bezpośredniej pracy z pacjentem (redukcja masy ciała, leczenie żywieniowe chorób dietozależnych, zaburzenia odżywiania). Prowadzi indywidualną terapię w zależności od potrzeb pacjenta.
Absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Psychoterapeutka w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamicznym z elementami psychodramy morenowskiej organizowanego przez Śląską Szkołę Psychoterapii. Szkolenie uprawnia do uzyskania certyfikatu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W przeszłości kształciła się także na kursie psychoterapii w krakowskim Szpitalu Klinicznym im. dr. J.Babińskiego. Na przestrzeni lat odbywała staże w: Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym przy Sądzie Okręgowym w Krakowie, na oddziałach psychiatrycznych oraz oddziale dziennym leczenia uzależnień. Przez ostatnie kilka lat pracowała w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym, Ośrodku Interwencji Kryzysowej czy też Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w dziale rodzin zastępczych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym prowadząc przede wszystkim psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży z zaburzeniami osobowości, nastroju czy lękowymi. Jako psychoterapeutka pracuje również w języku angielskim.
Graduated in Applied Psychology from Jagiellonian University in Krakow. Olga is currently studying psychodynamic psychotherapy along with psychodrama approach in Śląska Szkoła Psychoterapii. In the past she studied psychodynamic psychotherapy in Krakow’s J. Babinski’s Clinical Hospital as well. Over the years Olga has been working as an intern e.g. on psychiatric wards or on a day ward for substance abusers. She has worked for over 3 years in a private psychotherapy clinic, then in a Crisis Intervention Center and Social Welfare Center (foster families department). Therapeutically Olga is working with a psychodynamic approach. She is conducting an individual psychotherapy for adults and adolescents with personality disorders, mood or anxiety disorders. She is working in Polish and English.
Pedagog Specjalny (specjalność: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne i edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną). Na co dzień pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie oraz ze spektrum autyzmu. W swojej pracy wykorzystuje elementy Integracji Sensorycznej, elementy Terapii Ręki, elementy masażu, elementy terapii behawioralnej, elementy metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Programy Aktywności Knillów.
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła arteterapie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Obecnie w trakcie 4 letniego szkolenia psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu w warsztacie Terapii Zajęciowej "Unikat", pracy w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Otwarte Serca" oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim, w którym była odpowiedzialna za prowadzeniem terapii grupowej, indywidualnej oraz diagnostykę. Obecnie pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego w Katowicach, zajmuje się diagnozą i terapią indywidualną dorosłych i młodzieży. W Poradni prowadzi również klub pacjenta dla osób zaburzeniami psychotycznymi. W terapii indywidualnej pracuję przede wszystkim z osobami dorosłymi i młodzieżą z zaburzeniami osobowości, lekowymi, depresyjnymi, psychotycznymi, cierpiącymi na nerwice, fobie i zaburzenia obsesyjno - kompulsywne. Pracując w paradygmacie psychodynamicznym stosuje metodę terapii skoncentrowanej na przeniesieniu TFP (Transference Focused Therapy). Swoją pracę poddaję superwizji.
Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Śląskim z przygotowaniem pedagogicznym oraz studiów podyplomowych na kierunku Trener i Organizator Szkoleńoraz rocznego programu dla Trenerów Zaawansowanych prowadzonego przez Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Ukończyła Program Edukacji Psychologicznej oraz Studium Psychologiczne Treningu Grupowego i Warsztatu Umiejętności Społecznych w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach prowadzonej przez Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Obecnie w procesie certyfikacji.
Współautorka wielu programów edukacyjnych i profilaktycznych. Na stałe pracuje w Stowarzyszeniu Civitas prowadząc warsztaty i szkolenia z zakresu umiejętności psychospołecznych, treningi rozwoju osobistego. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, z tymi, którzy chcą poprawić jakość swojego życia, lepiej poznać siebie, poprawić relacje. Współpracuje z innymi instytucjami i organizacjami także w zakresie indywidualnej pomocy psychologicznych. Prowadzi sesje terapeutyczne w nurcie TSR, oparte na założeniach terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu (ang. Solution Focused Brief Therapy – SFBT) Swoją pracę poddaje regularnie superwizji.
Poza pracą jej pasją są podróże, góry. Im dalej, wyżej i trudniej, tym lepiej.
Ukończyłam studia magisterskie z psychologii oraz studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach. Obecnie szkolę się w Katowickim Instytucie Psychoterapii w podejściu integracyjnym Systemowo - Ericksonowskim, oraz szkoleniach dotyczących pracy terapeutycznej z dziećmi, nastolatkami i osobami dorosłymi.
Doświadczenie zdobywałam m. in. w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Katowicach, Oddziale Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego w Centrum Pediatrii w Sosnowcu oraz Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wolne chwile, a takich niestety mam mało, spędzam czytając książki, chodząc po górach lub pływając.
Rafał Mysiura - Jestem psychologiem, absolwentem Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłem szkolenia m.in. z zakresu treningu umiejętności społecznych oraz wsparcia psychologicznego dla osób ze spektrum autyzmu a także ich rodzin. Jestem psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji w Katowickim Instytucie Psychoterapii.
Moje doświadczenie zdobywałem w placówkach takich jak: Środowiskowy Dom Samopomocy, Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji Neurologicznej. Podczas prowadzenia terapii koncentruję się przede wszystkim na zrozumieniu potrzeb, opierając się na empatycznym podejściu do pacjenta. Moim głównym celem podczas terapii jest poznanie istoty problemu oraz przepracowanie go z klientem. Każdego człowieka staram się traktować indywidualnie, aby dostosować odpowiednio metody terapeutyczne do danej sytuacji.
Michalina Wilkosz - Jestem Psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach. Moją specjalnością była psychologia kliniczna. Ukończyłam również fakultety z psychologii rozwojowej oraz seksuologii. Jestem psychoterapeutką w trakcie procesu certyfikacji w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Dotychczasowe doświadczenie zdobyłam w pracy w żłobku, domu seniora, ale w głównej mierze dzięki indywidualnej praktyce w gabinecie psychologicznym. Pracuję w nurcie behawioralno poznawczym, wykorzystując w pracy elementy ACT - terapii akceptacji i zaangażowania.
Pracuję z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami lękowymi, depresją, zaburzeniami odżywiania, spektrum autyzmu i wielu innych. Do terapii moich pacjentów podchodzę z ogromnym sercem i empatią. Poprawienie komfortu ich życia jest dla mnie priorytetem.
Joanna Czudaj – neurologopeda, logopeda, pedagog specjalny
Absolwentka studiów magisterskich w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej na kierunku Pedagogiki wczesnoszkolnej. Pedagog specjalny ukończyła studia kwalifikacyjne Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika) oraz Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe - diagnoza i terapia. Ponadto ukończyła również studia podyplomowe na kierunkach Neurologopedii i Logopedii. Certyfikowany trener Umiejętności Społecznych oraz Terapii ręki. Na stałe pracuje w szkole.
W swojej pracy wykorzystuję interdyscyplinarną wiedzę oraz holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii zaburzeń mowy tj. afazji, dyzartrii, dyslalii (seplenienie, reranie, kappacyzm i inne), opóźniony rozwój mowy. W codziennej praktyce zawodowej poszerza świadomość wśród rodziców i nauczycieli na temat profilaktyki logopedycznej, terapii zajęciowej osób ze spektrum autyzmu oraz zagadnień dotyczących wczesnego wspomagania rozwoju.
Poza pracą jej pasją są góry i jazda na rowerze.
Tomasz Jagła
Jestem dyplomowanym psychologiem, obecnie w trakcie specjalizacji klinicznej w zakresie neuropsychologii. Ponadto, jestem psychoterapeutą, psychoterapeutą neuro - biofeedbacku, psychologiem medycyny pracy z uprawnieniami do badań kierowców oraz osób starających się o pozwolenie na broń. Prowadzę terapię w nurcie poznawczo – behawioralnym łącząc ją z moimi zainteresowaniami w zakresie neuropsychologii. Oprócz terapii, zajmuję się również diagnozą psychologiczną w aspekcie zaburzeń neurotycznych jak i poznawczych tj. związanych z neurodegeneracją wynikającą z procesów starzenia się, bądź powstałych w wyniku uszkodzenia mózgu.
Czym dla mnie jest terapia? Dla mnie terapia, w kontekście zaburzeń neurotycznych, to możliwość spojrzenia w głąb siebie, zrozumienia własnych emocji oraz motywów postępowania. Efektem terapii jest uzyskanie samodzielności w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego. Wszystko to, służy Twojemu rozwojowi. Wbrew stereotypom, decyzja o podjęciu terapii nie świadczy o Twojej słabości, lecz dojrzałości i odwadze by skonfrontować się z trudnościami. Zadaniem moim, jest pomoc i towarzyszenie Ci, na tej czasem wyboistej drodze, tak, byś możliwie najszybciej i bezpiecznie dotarł/dotarła, do celu gdzie znajdziesz najlepsze dla siebie rozwiązanie. Niebywale ważnymi elementami osiągnięcia przez Ciebie sukcesu, będą Twoje zaangażowanie i motywacja, nad którymi będę czuwał. Zrozumiałym dla mnie jest Twój lęk i obawa przed podjęciem tego wyzwania, dlatego podczas terapii nasze pierwsze i drugie spotkanie poświęcone jest nie tylko zagadnieniu z jakim przychodzisz, ale również służy bliższemu poznaniu. Na końcu drugiego spotkania wspólnie podejmujemy decyzję, odnośnie dalszej współpracy.
Z kolei terapia w zakresie neuropsychologicznym jest próbą przywrócenia utraconych zdolności w zakresie funkcji poznawczych bądź ich przywrócenia do optymalnego poziomu.
Jeżeli jesteś osobą zdecydowaną, serdecznie zapraszam
Prof. dr hab. nauk o zdrowiu Marta Makara-Studzińska
Specjalista psycholog kliniczny, specjalista zdrowia publicznego, suicydolog, terapeuta środowiskowy, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Kierownik Zakładu Psychologii Zdrowia UJ CM.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim. W trakcie studiów byłam wolontariuszem w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich, dzięki udziale w szkoleniach organizowanych przez Uniwersytet. Swoje staże odbywałam w Samodzielnym Publicznych Zakładzie Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich na stanowisku psychologa – interwenta kryzysowego. Miałam możliwość pracować z osobami doświadczającymi i stosującymi przemoc, z rodzinami dotkniętymi różnymi kryzysami, z klientami, którzy zgłaszali się po pomoc psychologiczną w związku z trudnymi sytuacjami życiowymi. Obecnie pracuję z dziećmi i młodzieżą w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, łącząc ją z innymi podejściami: np. TSR, ACT, mindfulness. W kręgu moich zainteresowań jest praca z zaburzeniami: lękowymi, depresyjnymi, obsesyjno-kompulsywnymi, osobowości oraz zachowaniami trudnymi dzieci i młodzieży. W terapii zależy mi na zbudowaniu bezpiecznej relacji z osobą, której problem dotyczy. Pacjent i jego potrzeby są dla mnie bardzo istotne. W terapii najważniejsze dla mnie jest, aby pacjent miał świadomość swoich emocji, potrafił zaopiekować się sobą, zrozumiał mechanizmy swojego działania oraz nauczył się umiejętności akceptacji na „tu i teraz”.
Absolwentka pedagogiki na kierunku pedagogika pracy w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie oraz psychologii o specjalności psychologia kliniczna dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Humanistycznospołecznego SWPS w Katowicach. Obecnie w trakcie 4 letniego całościowego szkolenia podyplomowego na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego, przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła cykl szkoleń w ramach Studium ds. Przemocy w Rodzinie, zakończonych uzyskaniem certyfikatu specjalisty ds. przemocy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu w Świetlicy Środowiskowej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ośrodku Pomocy Społecznej w którym była odpowiedzialna za prowadzeniem terapii grupowej, indywidualnej oraz diagnostykę zjawiska przemocy w rodzinie. Jako kurator rodzinny zajmuje się problematyką zagrożeń, które dotykają nieletnich jak również sprawuje pieczę nad warunkami bytu i wychowania małoletnich.
Pracuje terapeutycznie łącząc różne podejścia - głównie w nurcie psychodynamicznym, wykorzystując elementy terapii poznawczo-behawioralnej jak również założenia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. W terapii indywidualnej pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Zajmuje się osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zaburzeniami osobowości, lękowymi, depresyjnymi, psychotycznymi Prowadzi konsultacje dla osób borykających się z problemami wychowawczymi.
Radosław Pujanek - psycholog, seksuolog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Absolwent psychologii na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Ukończył specjalizację z Seksuologii Klinicznej. Obecnie w trakcie czteroletniego kursu psychoterapii organizowanego przez Szpital Kliniczny im. J. Babińskiego w Krakowie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie zawodowe zdobywał w ramach praktyk i stażu podyplomowego w Centrum Psychiatrii w Katowicach, Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Katowicach oraz Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie. Dalsze doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywał, pracując w Centrum Zdrowia Psychicznego FENIKS. Od 2020 roku współpracuje również ze Stowarzyszeniem Tęczówka w Katowicach, w którym prowadzi wsparcie psychologiczne osób zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na przynależność do mniejszości seksualnej oraz szkolenia i warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowia psychicznego i wsparcia osób ze społeczności LGBTQ+. Na co dzień pracuje także w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej - Oddział Psychiatryczny, gdzie prowadzi diagnozę psychologiczną oraz terapię grupową w ramach Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla osób dorosłych. Od 2021 roku jest związany z katowickim wydziałem Uniwersytetu SWPS, prowadząc zajęcia dydaktyczne na kierunku Psychologia i Psychokryminalistyka.
Pracuję w nurcie psychodynamicznym, prowadząc psychoterapię indywidualną głównie z osobami dorosłymi i młodzieżą. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w ogólnopolskich konferencjach naukowych, warsztatach i szkoleniach z zakresu psychologii, psychoterapii i psychiatrii.