Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy doskonalą swoje kompetencje i stale pogłębiają wiedzę. To profesjonaliści, którzy czerpią radość z pomagania, szanują drugiego człowieka i historię jaką w sobie niesie.
Absolwentka psychologii na SWPS w Katowicach oraz pedagogiki WSPTWP w Warszawie. W trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej w subspecjalizacji neuropsychologia. Certyfikowany specjalista terapii uzależnień KBdsPN, psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychodramatysta Instytutu Psychodramy. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Realizator programu CANDIS - program terapii dla młodych osób uzależnionych. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych łącząc różne podejścia oraz terapię grupową szczególnie w podejściu psychodramatycznym. Zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną oraz pracą nad poprawą funkcji poznawczych u osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, po wypadkach z uszkodzeniem OUN, po operacjach mózgu.W swoim myśleniu o człowieku łączy wiedzę z zakresu psychologii, psychoterapii i neuropsychologii.
Psycholog, psychoterapeutka ( w procesie certyfikacji), dyplomowany trener umiejętności psychospołecznych, członkini Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).
Absolwentka psychologii w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, biologii na Uniwersytecie Śląskim oraz studiów podyplomowych na kierunku Trener i Organizator szkoleń. Ukończyła I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkolenia specjalistyczne, m.in. : Praca z rodziną w obliczu rozwodu, Praca w oparciu o relację w diadzie- terapia pary, Praktyczne zastosowanie techniki eksternalizacji, Mutyzm Wybiórczy-istota i metody terapii
Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi prowadząc treningi z zakresu rozwoju osobistego i kompetencji społecznych. W terapii indywidualnej wspiera dorosłych, także rodziców i ich dzieci oraz młodych ludzi, pomagając im w zrozumieniu siebie, swoich emocji i potrzeb, w poprawianiu relacji, radzeniu sobie z lękami, zaburzeniami nastroju, bezradności w obliczu uzależnień, poprawy jakości swojego życia. W terapii dla par wspiera partnerów w poprawieniu jakości relacji, poprawie komunikacji, pomaga przejść przez kryzys w związku.
Prowadzi sesje terapeutyczne w oparciu o Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach (TSR). Jest to rodzaj terapii krótkoterminowej, która umożliwia dokonywanie zmian w najkrótszym możliwym czasie w oparciu o własne zasoby, mocne strony i możliwości koncentrując się na teraźniejszości i przyszłości. Swoją pracę poddaje regularnie superwizji.
Poza pracą jej pasją są podróże, góry. Im dalej, wyżej i trudniej, tym lepiej.
Ukończyłam studia magisterskie z psychologii oraz studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach. Obecnie szkolę się w Katowickim Instytucie Psychoterapii w podejściu integracyjnym Systemowo - Ericksonowskim, oraz szkoleniach dotyczących pracy terapeutycznej z dziećmi, nastolatkami i osobami dorosłymi.
Doświadczenie zdobywałam m. in. w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Katowicach, Oddziale Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego w Centrum Pediatrii w Sosnowcu oraz Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wolne chwile, a takich niestety mam mało, spędzam czytając książki, chodząc po górach lub pływając.
Rafał Mysiura - Jestem psychologiem, absolwentem Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłem szkolenia m.in. z zakresu treningu umiejętności społecznych oraz wsparcia psychologicznego dla osób ze spektrum autyzmu a także ich rodzin. Jestem psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji w Katowickim Instytucie Psychoterapii.
Moje doświadczenie zdobywałem w placówkach takich jak: Środowiskowy Dom Samopomocy, Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji Neurologicznej. Podczas prowadzenia terapii koncentruję się przede wszystkim na zrozumieniu potrzeb, opierając się na empatycznym podejściu do pacjenta. Moim głównym celem podczas terapii jest poznanie istoty problemu oraz przepracowanie go z klientem. Każdego człowieka staram się traktować indywidualnie, aby dostosować odpowiednio metody terapeutyczne do danej sytuacji.
Michalina Wilkosz - Jestem Psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach. Moją specjalnością była psychologia kliniczna. Ukończyłam również fakultety z psychologii rozwojowej oraz seksuologii. Jestem psychoterapeutką w trakcie procesu certyfikacji w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Dotychczasowe doświadczenie zdobyłam w pracy w żłobku, domu seniora, ale w głównej mierze dzięki indywidualnej praktyce w gabinecie psychologicznym. Pracuję w nurcie behawioralno poznawczym, wykorzystując w pracy elementy ACT - terapii akceptacji i zaangażowania.
Pracuję z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami lękowymi, depresją, zaburzeniami odżywiania, spektrum autyzmu i wielu innych. Do terapii moich pacjentów podchodzę z ogromnym sercem i empatią. Poprawienie komfortu ich życia jest dla mnie priorytetem.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim. W trakcie studiów byłam wolontariuszem w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich, dzięki udziale w szkoleniach organizowanych przez Uniwersytet. Swoje staże odbywałam w Samodzielnym Publicznych Zakładzie Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich na stanowisku psychologa – interwenta kryzysowego. Miałam możliwość pracować z osobami doświadczającymi i stosującymi przemoc, z rodzinami dotkniętymi różnymi kryzysami, z klientami, którzy zgłaszali się po pomoc psychologiczną w związku z trudnymi sytuacjami życiowymi. Obecnie pracuję z dziećmi i młodzieżą w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, łącząc ją z innymi podejściami: np. TSR, ACT, mindfulness. W kręgu moich zainteresowań jest praca z zaburzeniami: lękowymi, depresyjnymi, obsesyjno-kompulsywnymi, osobowości oraz zachowaniami trudnymi dzieci i młodzieży. W terapii zależy mi na zbudowaniu bezpiecznej relacji z osobą, której problem dotyczy. Pacjent i jego potrzeby są dla mnie bardzo istotne. W terapii najważniejsze dla mnie jest, aby pacjent miał świadomość swoich emocji, potrafił zaopiekować się sobą, zrozumiał mechanizmy swojego działania oraz nauczył się umiejętności akceptacji na „tu i teraz”.
Iwona Nowak - psychoterapeuta w trakcie szkolenia, pedagog. Większość zawodowego doświadczenia zdobyłam pracując w szkole, głównie ze starszą młodzieżą. Ukończyłam Szkołę Trenerów i zajmowałam się także szkoleniem nauczycieli, w szczególności w zakresie dbałości o dobrostan psychiczny uczniów. Ukończyłam szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, obecnie jestem w trakcie akredytowanego kursu psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii. W swojej pracy kieruję się dbałością o relacje i empatycznym podejściem. Pracuję w nurcie eklektycznym łącząc podejście poznawczo-behawioralne, TSR i terapię humanistyczną.
mgr Natalia Kalinowska jest z wykształcenia psychologiem jak również specjalistą psychodietetyki. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Ukończyła liczne kursy i szkolenia, m.in. z zakresu terapii ACT w pracy z nastolatkami z zaburzeniami odżywiania czy wykorzystaniu technik ACT w odchudzaniu i utrzymaniu prawidłowej masy ciała, szkolenia z obszaru pracy z lękiem uogólnionym i fobią społeczną z zastosowaniem technik poznawczo-behawioralnych czy z podstaw Terapii Schematów jak i szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania.
mgr Natalia Kalinowska odbyła dwuletni staż w prywatnym ośrodku w Katowicach, w ramach którego uczestniczyła w psychoterapiach grupowych dla nastolatek z anoreksją, grupach wsparcia dla rodziców nastolatek chorujących na zaburzenia odżywiania jak i brała udział w organizacji warsztatów z Dialogu Motywującego.
Doświadczenie w indywidualnym kontakcie z pacjentem zdobywała pracując jako psycholog, spec. psychodietetyki.
Pracuje zarówno z osobami dorosłymi jak i z nastolatkami od 13 roku życia. Oprócz prowadzenia indywidualnych wizyt współprowadzi również Grupę Terapeutyczną, której celem jest polepszenie umiejętności interpersonalnych naszych pacjentów.
Patrycja Rzeźniczak-Kotłowska - jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończyłam Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w Krakowie, jak i studia podyplomowe z zakresu pomocy psychologicznej i interwencji systemowych w rodzinie na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie realizuję studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Katowicach z zakresu psychotraumatologii. Swoje doświadczenie zawodowe mogłam zdobywać i doskonalić podczas pracy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej (prowadzenie interwencji psychologicznych w zróżnicowanych kryzysach, udzielanie pomocy psychologicznej, prowadzenie terapii krótko- i długoterminowych klientów indywidualnych i par, prowadzenie grup wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie, tworzenie i realizowanie programów osłonowych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie), Klubie Abstynenta (prowadzenie grup socjoterapeutycznych dzieci i młodzieży) oraz szkole, przedszkolach i żłobkach. Moje zainteresowania zawodowe dotyczą wpływu kryzysów i traum na funkcjonowanie człowieka, możliwości radzenia sobie z nimi, jak i przeciwdziałaniu w ich przejście w stany transkryzysowe. W pracy z klientem pracuję w myśl zasady: "najważniejszym jest pomóc człowiekowi tak, by sam mógł sobie pomagać".
Karolina Rak - jestem psycholożką, studiowałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz na Uniwersytecie w Maladze. Doświadczenie zdobywałam na praktykach zawodowych w Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu, współpracując z Uczę się ACT, pracując w ośrodku wsparcia Ukraińców oraz współpracując przy projekcie Mamo, tato jestem gejem. W swojej pracy kieruję się empatią, otwartością, ukierunkowaniem na zasoby klienta. Dostrzegam powiązania między ciałem i psychiką, staram się patrzeć całościowo na osobę, z którą pracuję. Bardzo istotne jest dla mnie bazowanie na dowodach naukowych. Nurtami na których opieram swoją pracę są: terapie trzeciej fali behawioryzmu, w tym ACT, psychologia pozytywna, terapia poznawczo behawioralna. W czasie wolnym podróżuję, uczę się i uprawiam sport. Uwielbiam poznawać kulturę i sztukę krajów latynoskich oraz rozwijać swój hiszpański.
Sonia Młynarska- terapeuta środowiskowy, pedagog, logopeda, terapeuta ręki. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.W trakcie certyfikacji z Terapii Środowiskowej Dzieci i Młodzieży. Ukończyła I i II stopień szkolenia dla profesjonalistów „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” a także szkolenia z zakresu prowadzenia grup wsparcia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w długoletniej pracy z rodziną jako koordynator rodzinnej pieczy zastępczej. Koordynując okres przebywanie dzieci w rodzinach zastępczych od chwili ich umieszczenia do momentu jej opuszczenia lub uzyskania pełnoletności. Udzielając pomocy i wsparcia dziecku i rodzinie w sytuacjach kryzysu. Edukując w zakresie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych i emocjonalno-społecznych także podczas grupowych warsztatów. Ponadto zdobywała doświadczenie w pracy z małym dzieckiem w żłobkach i przedszkolach oraz z młodzieżą podczas staży w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu na Dziennym i Klinicznym Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego i Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Obszarem jej zainteresowań jest terapia schematów oraz podejście systemowe. W wolnym czasie ceni sobie możliwość obcowania z przyrodą i spędzania czasu poza miastem.